Våra säljare

Här hittar du kontaktinformation till våra säljare i Sverige. Indelade i respektive affärsområde - Form, Ställning och Plywood.

Stockholm

Form

Mikael Englund / Försäljningschef Form / Ledning
Telefon: 08 609 53 50
Mobil: 072 522 11 67
E-post: mikael.englund@peri.se
Joakim Thörn / Innesäljare
Telefon: 08 609 53 52
E-post: joakim.thorn@peri.se
Robin Wollberg 
Telefon: 08 449 46 74
Mobil: 070 899 61 18
E-post: robin.wollberg@peri.se
Jan Nilsson  
Telefon: 08 449 46 71
Mobil: 070 336 81 63
E-post: jan.nilsson@peri.se
Joel Wallin 
Telefon: 08 449 46 75
Mobil: 072 246 07 95
E-post: joel.wallin@peri.se
Andreas Derblom
Telefon: 08 449 46 70
Mobil: 070 918 44 66
E-post: andreas.derblom@peri.se


Ställning

Stefan Olsson
Telefon: 08 609 53 58
Mobil: 072 050 43 58
E-post: stefan.olsson@peri.se


Plywood & OSB

Mikael Svensson 
Telefon: 08 505 685 72
Mobil: 072 080 20 88
E-post: mikael.svensson@peri.se

Göteborg

Form

Thomas Johansson
Telefon: 031-99 71 60
Mobil: 070-999 60 16
E-post: thomas.johansson@peri.se
Peter Johnsson
Telefon: 031-99 71 62
Mobil: 076-114 95 50
E-post: peter.johnsson@peri.se
 
Andreas Dahlqvist / Säljare Form
Telefon: 031-99 71 64
Mobil: 072-402 15 64
E-post: andreas.dahlqvist@peri.se



Ställning

Jan Mellgren / Försäljningschef, Ställning
Telefon: 031-99 71 63
Mobil: 070-344 13 59
E-post: jan.mellgren@peri.se
Christian Rajasalo
Telefon: 031-99 71 65
Mobil: 072-050 38 65
E-post: christian.rajasalo@peri.se

Malmö

Form

Aid Kulasin / Försäljningschef Syd, Form  
Telefon: 040-49 17 30
Mobil: 070-994 56 20
E-post: aid.kulasin@peri.se
Anders Strand  
Telefon: 040-49 17 31
Mobil: 070-994 56 11
E-post: anders.strand@peri.se

Halmstad

Form

Christer Johansson  
Telefon: 035-17 46 72
Mobil: 070-842 71 21
E-post: christer.johansson@peri.se
Robert Qvarnström  
Telefon: 035-17 46 79
Mobil: 076-136 99 79
E-post: robert.qvarnstrom@peri.se
 

Plywood & OSB

Thomas André / Försäljningschef, Plywood & OSB
Telefon: 035-17 46 65
Mobil: 070-667 73 54
E-post: thomas.andre@peri.se

Växjö

Form

Per Sundbom
Telefon: 0470-51 56 01 
Mobil: 070-317 07 61
E-post: per.sundbom@peri.se

Örebro

Form

Gustav Dolk 
Telefon: 019-765 29 50
Mobil: 072-734 27 45
E-post: gustav.dolk@peri.se 

Hedemora

Form

Elliot Eliasson 
Telefon: 0225-28 60 20
Mobil: 070-642 60 80
E-post: elliot.eliasson@peri.se

Skellefteå

Form

Christer Lindgren
Telefon: 0910-833 23
Mobil: 070-292 73 59
E-post: christer.lindgren@peri.se

Wilhelmina

Form

Eric Wahlqvist 
Telefon: 0940-16 59 50
Mobil: 072-050 90 50
E-post: eric.wahlqvist@peri.se