You are on PERI's international website. Click here to switch to PERI USA. Click here to view all PERI websites.

Vi på PERI 

Idag är vi ungefär 160 anställda och har 10 kontor strategiskt placerade i hela Sverige. Här hittar du kontaktinformation till vår personal på order, ekonomi, sälj, konstruktion, lager och stödfunktioner.

Halmstad

Ledning

Morten Brix / VD
Telefon: 035 17 46 60
Mobil: +45 23 74 89 79
E-post: morten.brix@peri.se

 

Ekonomi

Ulf Larsson / Head of Finance / Vice VD
Telefon: 035 17 47 70
Mobil: 076 130 92 00
E-post: ulf.larsson@peri.se
Pernilla Falk / Redovisningsansvarig
Telefon: 035 17 47 76
E-post: pernilla.falk@peri.se
Agneta Nilsson / Ekonomiassistent / Leverantörsreskontra
Telefon: 035 17 46 77
E-post: agneta.nilsson@peri.se
Louise Kronberg / Ekonomiassistent / Leverantörsreskontra
Telefon: 035 17 47 83
E-post: louise.kronberg@peri.se

 

Försäljning

Christer Johansson / Teknisk säljare Form
Telefon: 035 17 46 72
Mobil: 070 842 71 21
E-post: christer.johansson@peri.se

 

HR

Helene Benjaminsson / Head of HR
Telefon: 035 17 47 71
Mobil: 073 391 19 91
E-post: helene.benjaminsson@peri.se
Hanna Arrhenius / HR Assistent
Telefon: 035 17 46 60
E-post: hanna.arrhenius@peri.se

 

Inköp/Administration/Lager/Logistik

Björn Carlstedt / KMA chef
Telefon: 035 17 46 97
Mobil: 070 348 90 24
E-post: bjorn.carlstedt@peri.se
Robert Qvarnström / Materialplanering och inköp
Telefon: 035 17 46 79
Mobil: 076 136 99 79
E-post: robert.qvarnstrom@peri.se

 

Kundservice

Stefanie Rambock/ Head of Customer Service 
Mobil: +49 1719135971
E-post: stefanie.rambock@peri.se

 

Administration

Marie Morell Stevanovic / Administrativ chef
Telefon: 035 17 46 74
E-post: marie.morell@peri.se
Ditte Alneryd / Orderadministratör 
Telefon: 035 17 46 92
E-post: ditte.alneryd@peri.se
Therese Morteus / Orderadministratör
Telefon: 035 17 47 72
E-post: therese.morteus@peri.se
Gunilla Johansson / Orderadministratör
Telefon: 035 17 46 91
E-post: gunilla.johansson@peri.se
Agneta Hultquist / Orderadministratör
Telefon: 035 17 46 94
E-post: agneta.hultqvist@peri.se
Louise Arnesson / Orderadministratör
Telefon: 035 17 46 89
E-post: louise.arnesson@peri.se

 

Lager/Logistik

Tony Tagestam / Lagerchef
Telefon: 035 17 47 73
E-post: tony.tagestam@peri.se
Mats Nilsson / Leveransplanerare
Telefon: 035 17 46 63
E-post: mats.nilsson@peri.se
Tommy Karlsson / Returkoordinator
Telefon: 035 17 47 93
Mobil: 079 006 93 73
E-post: tommy.karlsson@peri.se
Magnus Persson / Transportkoordinator
Telefon: 035 17 46 90
Mobil: 072 050 65 28
E-post: magnus.persson@peri.se
Joakim Nilsson / Returplanerare
Telefon: 035 17 46 76
Mobil: 072 539 46 46
E-post: joakim.nilsson@peri.se
Agron Ahmeti / Leveranskoordinator
Telefon: 035 17 47 79
E-post: agron.ahmeti@peri.se

 

KMA och projekt

Björn Carlstedt / KMA och projektchef
Telefon: 035 17 46 97
Mobil: 070 348 90 24
E-post: bjorn.carlstedt@peri.se
Per Hellberg / Projektledare Logistik
Telefon: 035 17 46 68
E-post: per.hellberg@peri.se

 

Marknad

Malin Sjölin / Marketing Manager
Telefon: 035 17 46 78
Mobil: 072 092 23 10
E-post: malin.sjolin@peri.se

Chantel Alexander / Marketing Coordinator
Telefon: 035 17 47 48
Mobil: 076 881 81 27
E-post: chantel.alexander@peri.se

 

IT

Lennart Petersson / IT
Telefon: 035 17 46 64
E-post: lennart.petersson@peri.se

 

Konstruktion

Altin Berisha / Head of Engineering Services
Telefon: 035 17 46 67
Mobil: 072 402 26 67
E-post: altin.berisha@peri.se

Liliane Ojeil / Konstruktör
Telefon: 035 17 46 99
Mobil: 072 080 34 99
E-post: liliane.ojeil@peri.se
Johan Larsson / Konstruktör
Telefon: 035 17 46 98
E-post: johan.larsson@peri.se
Mohanad Saleh / Konstruktör
Telefon: 035 17 46 73
Mobil: 076 492 87 64
E-post: mohanad.saleh@peri.se
Dennis Kristiansson / Konstruktör
Mobil: 072 080 79 81
E-post: dennis.kristiansson@peri.se
Elvis Crnolic / Konstruktör
Telefon: 035 17 46 75
Mobil: 072 092 29 39
E-post: elvis.crnolic@peri.se

Melis Mehmeti / Konstruktör
Telefon: 035 17 47 91
Mobil: 072 401 32 91
E-post: melis.mehmeti@peri.se

 

Offertavdelning

Hans Andersson / Estimation Engineer
Telefon: 035 17 46 66
E-post: hans.andersson@peri.se

Stockholm

Försäljning Form

Mikael Englund / Försäljningschef Form
Telefon: 08 609 53 50
Mobil: 072 522 11 67
E-post: mikael.englund@peri.se
Joakim Thörn / Innesälj
Telefon: 08 609 53 52
Mobil: 072 402 13 54
E-post: joakim.thorn@peri.se
Robin Wollberg / Teknisk säljare Form 
Telefon: 08 449 46 74
Mobil: 070 899 61 18
E-post: robin.wollberg@peri.se
Jan Wreder/ Teknisk säljare Form
Telefon: 08 449 46 71
Mobil: 070 336 81 63
E-post: jan.wreder@peri.se
Christopher "Totte" Lundqvist / Teknisk säljare Form
Telefon: 08 501 184 70
Mobil: 070 589 67 12
E-post: christopher.lundqvist@peri.se
Petter Engström / Teknisk säljare Form
Telefon: 08 501 184 75
Mobil: 072 601 04 03
E-post: petter.engstrom@peri.se
Simon Tonkinson / Teknisk säljare, Infrastruktur
Telefon: 08 501 184 76
Mobil: 076 880 33 10
E-post: simon.tonkinson@peri.se


Försäljning Ställning

Thomas Hedlund / Teknisk säljare Ställning
Telefon: 08 501 184 63
Mobil: 072 090 84 00
E-post: thomas.hedlund@peri.se
 

Operation

Joel Wallin / Head of Operation
Telefon: 08 449 46 75
Mobil: 072 246 07 95
E-post: joel.wallin@peri.se


Offertavdelning

Andreas Derblom/ Team Manager Estimation
Telefon: 08 449 46 70
Mobil: 070 918 44 66
E-post: andreas.derblom@peri.se
Fabrizio Tonel / Teknisk säljare 
Telefon: 08 505 685 70
Mobil: 072 402 36 99
E-post: fabrizio.tonel@peri.se


Montering och säkerhet

Pelle Hildingsson / Monterings- och säkerhetsinstruktör
Telefon: 08 609 53 51
Mobil: 072 402 26 51
E-post: par.hildingsson@peri.se


Konstruktion

Altin Berisha / Head of Engineering Services
Telefon: 035 17 46 67
Mobil: 072 402 26 67
E-post: altin.berisha@peri.se 

Hamdija Secerbegovic / Konstruktör
Telefon: 08 449 46 66
Mobil: 072 402 16 56
E-post: hamdija.secerbegovic@peri.se
Ertekin Zekic / Projektledare
Telefon: 08 449 46 65
Mobil: 072 512 58 04
E-post: ertekin.zekic@peri.se
Magnus Bengtsson / Konstruktör
Telefon: 08 449 46 63
E-post: magnus.bengtsson@peri.se

Valentina Loreti / Konstruktör
Telefon: 035 17 47 74
E-post: valentina.loreti@peri.se

Layal El Ladki / Konstruktör
Telefon: 08 501 184 69
Mobil: 073 056 69 03
E-post: layal.elladki@peri.se

Bilal Yasin / Konstruktör
Telefon: 08 505 685 77
Mobil: 076 669 87 77
E-post: bilal.yasin@peri.se

Evan Halaf / Konstruktör
Telefon: 08 501 184 62
Mobil: 072 080 11 39
E-post: evan.halaf@peri.se
George Meyer / Konstruktör
Telefon: 08 501 184 79
E-post: george.meyer@peri.se
Balsa Bulic / Konstruktör
Telefon: 08 501 184 78
Mobil: 076 492 12 78
E-post: balsa.bulic@peri.se


Lager

Dawit Mekonnen / Lagerchef Skogås
Telefon: 08 449 46 72
E-post: dawit.mekonnen@peri.se

Said Boudjema / Lagerchef Dåntorp
Telefon: 08 449 46 64
E-post: said.boudjema@peri.se

Robert Säfström / projektkoordinator
Telefon: 08 501 184 73
Mobil: 072 601 24 12
E-post: robert.safstrom@peri.se

Fredrik Romlin / Leveransplanerare
Telefon: 08 449 46 61
Mobil: 072 092 1 688
E-post: fredrik.romlin@peri.se

 

Niklavs Johansons / Returkoordinator
Telefon: 08 449 46 78
E-post: niklavs.johansons@peri.se
Adam Sidenlund / Lageradministration
Telefon: 08 449 46 69
Mobil: 072 402 26 81
E-post: adam.sidenlund@peri.se


Projektavslut

Filip Pettersson / Avslutsansvarig
Telefon: 08 449 46 73
Mobil: 076 107 15 60
E-post: filip.pettersson@peri.se


KMA

Krister Nilsson / KMA
Telefon: 08 449 46 67
Mobil: 070 848 26 03
E-post: krister.nilsson@peri.se


HR och Marknad

Sara Tidala / HR-specialist
Telefon: 08 501 184 65
Mobil: 070 698 01 20
E-post: sara.tidala@peri.se

Tea Högberg / Marknadskoordinator
Telefon: 08 501 184 64
Mobil: 072 402 85 90
E-post: tea.hogberg@peri.se


Göteborg

Försäljning

Johan Eriksson / Teknisk säljare Form
Telefon: 031 99 71 64
Mobil: 072 402 15 64
E-post: johan.eriksson@peri.se
Patrik Hägerstrand / Teknisk projektledare
Telefon: 031 99 71 62
Mobil: 076 114 95 50
E-post: patrik.hagerstrand@peri.se
Malena Davidsson / Teknisk säljare Form
Telefon: 031-797 63 61
Mobil: 079-006 82 61
E-post: malena.davidsson@peri.se
Fredrik Nilsson / Teknisk säljare Form
Telefon: 035 17 46 93
Mobil: 070 317 76 22
E-post: fredrik.nilsson@peri.se
Johan Antonsson / Teknisk säljare Form
Telefon: 031 99 71 61
Mobil: 072 080 87 73
E-post: johan.antonsson@peri.se
Christian Rajasalo / Teknisk säljare Ställning
Telefon: 031 99 71 65
Mobil: 072 050 38 65
E-post: christian.rajasalo@peri.se
Henning Martinsen / Teknisk säljare Ställning
Telefon: 031 99 71 63
Mobil: 070 344 13 59
E-post: henning.martinsen@peri.se
Johan Karlsson / Teknisk säljare Industri
Telefon: 031-99 71 67
Mobil: 072-539 55 20
E-post:  johan.karlsson@peri.se


Teknik

Mattias Johnsson/ Konstruktör
Telefon: 031 99 71 66
Mobil: 070 821 61 03
E-post: mattias.johnsson@peri.se
Andrii Korinets/ Konstruktör
Telefon: 031 99 71 68
Mobil: 072 601 19 36
E-post: andrii.korinets@peri.se


Lager

Lars Andersson/ Lagerchef
Telefon: 031 99 71 69
Mobil: 079 006 92 69
E-post: lars.andersson@peri.se

Malmö

Försäljning

Dennis Lindborg / Teknisk säljare Form  
Telefon: 040-643 55 87
Mobil: 076-669 83 87
E-post: dennis.lindborg@peri.se
Johan Erlandsson / Teknisk säljare Form
Telefon: 040 49 17 30
Mobil: 072 402 27 30
E-post: johan.erlandsson@peri.se
Andreas Andersson / Teknisk säljare Form
Telefon: 040 643 55 71
Mobil: 072 092 67 38
E-post: andreas.andersson@peri.se

 

Konstruktion

Ammar Al Nabhani / Konstruktör
Telefon: 035 17 46 65
Mobil: 072 400 84 65
E-post: ammar.nabhani@peri.se
Nina Taheri / Konstruktör
Telefon: 035 174 777
E-post: nina.taheri@peri.se

Växjö

Försäljning

Johan Cato / Teknisk säljare Form
Telefon: 0470 51 56 01 
Mobil: 070 317 07 61
E-post: johan.cato@peri.se

Örebro

Försäljning

Gustav Dolk / Försäljningschef Form Syd
Telefon: 019 765 29 50
Mobil: 072 734 27 45
E-post: gustav.dolk@peri.se 

Hedemora

Försäljning

Elliot Eliasson / Teknisk säljare Form
Telefon: 0225 28 60 20
Mobil: 070 642 60 80
E-post: elliot.eliasson@peri.se

Skellefteå

Försäljning

Christer Lindgren / Teknisk säljare Form
Telefon: 0910 833 23
Mobil: 070 292 73 59
E-post: christer.lindgren@peri.se

Vilhelmina

Försäljning

Eric Wahlqvist / Teknisk säljare Form
Telefon: 0940 16 59 50
Mobil: 072 050 90 50
E-post: eric.wahlqvist@peri.se