You are on PERI's international website. Click here to switch to PERI USA. Click here to view all PERI websites.

Vi på PERI 

Idag är vi över 145 anställda och har 9 kontor strategiskt placerade i hela Sverige. Här hittar du kontaktinformation till vår personal på order, ekonomi, sälj, konstruktion, lager och stödfunktioner.

Halmstad

Ledning

Reiner Schwarz / VD
Telefon: 035 17 46 70
Mobil: 076 677 43 90
E-post: reiner.schwarz@peri.se
Stefanie Rambock / Management Assistant
Telefon: 035 17 47 91
Mobil: 072 402 08 91
E-post: stefanie.rambock@peri.se

 

Ekonomi

Ulf Larsson / Head of Finance / Vice VD
Telefon: 035 17 47 70
Mobil: 076 130 92 00
E-post: ulf.larsson@peri.se
Cecilia Klug / Redovisningsansvarig
Telefon: 035 17 47 76
E-post: cecilia.klug@peri.se
Agneta Nilsson / Ekonomiassistent / Leverantörsreskontra
Telefon: 035 17 46 77
E-post: agneta.nilsson@peri.se
Louise Kronberg / Ekonomiassistent / Leverantörsreskontra
Telefon: 035 17 47 83
E-post: louise.kronberg@peri.se
Marie Morell Stevanovic / Kundreskontra
Telefon: 035 17 46 74
E-post: marie.morell@peri.se

 

Försäljning

Christer Johansson / Teknisk säljare
Telefon: 035 17 46 72
Mobil: 070 842 71 21
E-post: christer.johansson@peri.se
Fredrik Nilsson / Innesäljare  
Telefon: 035-17 46 93
Mobil: 070-317 76 22
E-post: fredrik.nilsson@peri.se

 

HR

Helene Benjaminsson / Head of HR
Telefon: 035 17 47 71
Mobil: 073 391 19 91
E-post: helene.benjaminsson@peri.se
Hanna Arrhenius / HR Assistent
Telefon: 035 17 46 60
E-post: hanna.arrhenius@peri.se
Anna Nortinsson / HR Assistent
Telefon: 035 17 46 60
E-post: anna.nortinsson@peri.se

 

Inköp/Administration/Lager/Logistik

Björn Carlstedt / Head of Operation
Telefon: 035 17 46 97
Mobil: 070 348 90 24
E-post: bjorn.carlstedt@peri.se
Ronnie Gustafsson / Inköpsansvarig
Telefon: 035 17 46 73
Mobil: 070 817 46 73
E-post: ronnie.gustafsson@peri.se
Robert Qvarnström / Materialplanering och inköp
Telefon: 035 17 46 79
Mobil: 076 136 99 79
E-post: robert.qvarnstrom@peri.se

 

Administration

Marie Morell Stevanovic / Administrativ chef
Telefon: 035 17 46 74
E-post: marie.morell@peri.se
Ditte Alneryd / Orderadministratör 
Telefon: 035 17 46 92
E-post: ditte.alneryd@peri.se
Therese Morteus / Orderadministratör
Telefon: 035 17 47 72
E-post: therese.morteus@peri.se
Gunilla Johansson / Orderadministratör
Telefon: 035 17 46 91
E-post: gunilla.johansson@peri.se
Agneta Hultquist / Orderadministratör
Telefon: 035 17 46 94
E-post: agneta.hultqvist@peri.se
Louise Arnesson / Orderadministratör
Telefon: 035 17 46 89
E-post: louise.arnesson@peri.se

 

Lager/Logistik

Tony Tagestam / Lagerchef
Telefon: 035 17 47 73
E-post: tony.tagestam@peri.se
Mats Nilsson / Leveransplanerare
Telefon: 035 17 46 63
E-post: mats.nilsson@peri.se
Magnus Persson / Leveranskoordinator
Telefon: 035 17 46 90
Mobil: 072 050 65 28
E-post: magnus.persson@peri.se
Joakim Nilsson / Returplanerare
Telefon: 035 17 46 76
Mobil: 072 539 46 46
E-post: joakim.nilsson@peri.se
Agron Ahmeti / Returkoordinator
Telefon: 035 17 47 79
E-post: agron.ahmeti@peri.se
Per Hellberg / Projektledare Logistik
Telefon: 035 17 46 68
E-post: per.hellberg@peri.se
Eva Elofsson / Lageradministration
Telefon: 035 17 46 69
E-post: eva.elofsson@peri.se

 

Marknad

Cecilia Losvik / Marketing Manager
Telefon: 035 17 46 71
Mobil: 072 090 26 71
E-post: cecilia.losvik@peri.se
Chantel Alexander / Marketing Assistant
Telefon: 035 17 47 48
Mobil: 076 881 81 27
E-post: chantel.alexander@peri.se

 

IT

Lennart Petersson / IT
Telefon: 035 17 46 64
E-post: lennart.petersson@peri.se

 

Konstruktion

Manfred Herzberg / Projektledare
Telefon: 035 17 46 61
E-post: manfred.herzberg@peri.se
Altin Berisha / Design Teamledare
Telefon: 035 17 46 67
E-post: altin.berisha@peri.se
Hans Andersson / Senior Konstruktör
Telefon: 035 17 46 66
E-post: hans.andersson@peri.se
Liliane Ojeil / Konstruktör
Telefon: 035 17 46 99
Mobil: 072 080 34 99
E-post: liliane.ojeil@peri.se
Christoph Fischer / Konstruktör
Telefon: 035 17 46 98
E-post: christoph.fischer@peri.se
Ammar Al Nabhani / Konstruktör
Telefon: 035 17 46 65
Mobil: 072 400 84 65
E-post: ammar.nabhani@peri.se
Zena Abdallah / Konstruktör
Telefon: 035 17 47 86
E-post: zena.abdallah@peri.se
Burim Hyseni / Konstruktör
Telefon: 035 17 47 84
E-post: burim.hyseni@peri.se
Andreas Njamculovic / Konstruktör
Telefon: 035 17 46 81
E-post: andreas.njamculovic@peri.se
Elis Ali / Konstruktör
Telefon: 035 17 47 85
E-post: elis.ali@peri.se
Omar Jazzaa / Konstruktör
Telefon: 035 17 46 75
E-post: omar.jazzaa@peri.se

Stockholm

Försäljning Form

Mikael Englund / Försäljningschef Form
Telefon: 08 609 53 50
Mobil: 072 522 11 67
E-post: mikael.englund@peri.se
Robin Wollberg / Teknisk säljare  
Telefon: 08 449 46 74
Mobil: 070 899 61 18
E-post: robin.wollberg@peri.se
Jan Nilsson / Teknisk säljare  
Telefon: 08 449 46 71
Mobil: 070 336 81 63
E-post: jan.nilsson@peri.se
Joel Wallin / Teknisk säljare  
Telefon: 08 449 46 75
Mobil: 072 246 07 95
E-post: joel.wallin@peri.se
Andreas Derblom / Segmentansvarig Infrastruktur
Telefon: 08 449 46 70
Mobil: 070 918 44 66
E-post: andreas.derblom@peri.se
Fabrizio Tonel / Teknisk säljare
Telefon: 08 505 685 70
Mobil: 072 402 36 99
E-post: fabrizio.tonel@peri.se


Försäljning Ställning

Stefan Olsson / Försäljningschef Ställning  
Telefon: 08 609 53 58
Mobil: 072 050 43 58
E-post: stefan.olsson@peri.se

Joakim Thörn / Teknisk Säljare
Telefon: 08 609 53 52
Mobil: 072 402 13 54
E-post: joakim.thorn@peri.se

Thomas Hedlund / Teknisk säljare
Telefon: 08 501 184 63
Mobil: 072 090 84 00
E-post: thomas.hedlund@peri.se


Försäljning Plywood

Mikael Matséus / Försäljningschef Plywood
Telefon: 08 501 184 60
Mobil: 076 669 84 30
E-post: mikael.matseus@peri.se


Montering och säkerhet

Pelle Hildingsson / Monterings- och säkerhetsinstruktör
Telefon: 08 609 53 51
Mobil: 072 402 26 51
E-post: par.hildingsson@peri.se


Inköp

Sergejs Voronins / Inköp
Telefon: 08 505 685 71
Mobil: 072 080 10 71
E-post: sergejs.voronins@peri.se


Konstruktion

Sorin Munteanu / Head of Engineering Services
Telefon: 08 501 184 77
Mobil: 076 108 47 77
E-post: sorin.munteanu@peri.se
Hamdija Secerbegovic / Design Teamledare
Telefon: 08 449 46 66
Mobil: 072 402 16 56
E-post: hamdija.secerbegovic@peri.se
Ertekin Zekic / Projektledare
Telefon: 08 449 46 65
Mobil: 072 512 58 04
E-post: ertekin.zekic@peri.se
Magnus Bengtsson / Konstruktör
Telefon: 08 449 46 63
E-post: magnus.bengtsson@peri.se
Helmo Coetzee / Konstruktör
Telefon: 08 449 46 76
Mobil: 072 402 42 02
E-post: helmo.coetzee@peri.se
Valentina Loreti / Konstruktör
Telefon: 035 17 47 74
E-post: valentina.loreti@peri.se
Saul Montes / Konstruktör
Telefon: 08 505 685 77
Mobil: 076 669 87 77
E-post: saul.montes@peri.se
Nikola Gawron / Konstruktör
Telefon: 08 501 184 61
Mobil: 072 402 85 61
E-post: nikola.gawron@peri.se
Hein Ernst / Konstruktör
Telefon: 08 505 685 72
Mobil: 072 080 20 88
E-post: hein.ernst@peri.se


Lager

Dawit Mekonnen / Lagerchef
Telefon: 08 449 46 72
E-post: dawit.mekonnen@peri.se
Said Boudjema / Returplanerare
Telefon: 08 449 46 64
E-post: said.boudjema@peri.se
Niklavs Johansons / Lageradministration
Telefon: 08 449 46 78
E-post: niklavs.johansons@peri.se
Adam Sidenlund / Lageradministration
Telefon: 08 449 46 69
Mobil: 072 402 26 81
E-post: adam.Sidenlund@peri.se


Projektavslut

Filip Pettersson / Avslutsansvarig
Telefon: 08 449 46 73
Mobil: 076 107 15 60
E-post: filip.pettersson@peri.se


KMA

Krister Nilsson / KMA
Telefon: 08 449 46 67
Mobil: 070 848 26 03
E-post: krister.nilsson@peri.se


HR och Marknad

Sara Tidala / HR-specialist
Telefon: 08 501 184 65
Mobil: 076 515 61 65
E-post: sara.tidala@peri.se
Tea Högberg / Kontorsassistent
Telefon: 08 501 184 64
E-post: tea.hogberg@peri.se

Göteborg

Försäljning

Thomas Johansson / Teknisk säljare
Telefon: 031 99 71 60
Mobil: 070 999 60 16
E-post: thomas.johansson@peri.se
Peter Johnsson / Teknisk säljare
Telefon: 031 99 71 62
Mobil: 076 114 95 50
E-post: peter.johnsson@peri.se
Johan Eriksson / Teknisk säljare
Telefon: 031 99 71 64
Mobil: 072 402 15 64
E-post: johan.eriksson@peri.se
Christian Rajasalo / Teknisk säljare
Telefon: 031 99 71 65
Mobil: 072 050 38 65
E-post: christian.rajasalo@peri.se
Henning Martinsen / Teknisk säljare
Telefon: 031 99 71 63
Mobil: 070 344 13 59
E-post: henning.martinsen@peri.se

Malmö

Försäljning

Anders Strand / Teknisk säljare   
Telefon: 040 49 17 31
Mobil: 070 994 56 11
E-post: anders.strand@peri.se
Dennis Lindborg / Teknisk säljare   
Telefon: 040-643 55 87
Mobil: 076-669 83 87
E-post: dennis.lindborg@peri.se
Fredrik Hallberg / Teknisk säljare  
Telefon: 040-49 17 30
Mobil: 072-402 27 30
E-post: fredrik.hallberg@peri.se

Växjö

Försäljning

Johan Cato / Teknisk säljare
Telefon: 0470 51 56 01 
Mobil: 070 317 07 61
E-post: johan.cato@peri.se

Örebro

Försäljning

Gustav Dolk / Teknisk säljare
Telefon: 019 765 29 50
Mobil: 072 734 27 45
E-post: gustav.dolk@peri.se 

Hedemora

Försäljning

Elliot Eliasson / Teknisk säljare
Telefon: 0225 28 60 20
Mobil: 070 642 60 80
E-post: elliot.eliasson@peri.se

Skellefteå

Försäljning

Christer Lindgren / Teknisk säljare
Telefon: 0910 833 23
Mobil: 070 292 73 59
E-post: christer.lindgren@peri.se

Wilhelmina

Försäljning

Eric Wahlqvist / Teknisk säljare 
Telefon: 0940 16 59 50
Mobil: 072 050 90 50
E-post: eric.wahlqvist@peri.se