You are on PERI's international website. Click here to switch to PERI USA. Click here to view all PERI websites.

PERI Sverige AB

Vi på PERI 

Idag är vi över 115 anställda och har 9 kontor strategiskt placerade i hela Sverige. Här hittar du kontaktinformation till vår personal på order, ekonomi, sälj, konstruktion, lager och stödfunktioner.

Halmstad

Ledning

Per Berglund / VD
Telefon: 035 17 46 70
Mobil: 070 990 94 50
E-post: per.berglund@peri.se
Ulf Larsson / CFO/Vice VD
Telefon: 035 17 47 70
Mobil: 076 130 92 00
E-post: ulf.larsson@peri.se
Björn Carlstedt / KMA-chef
Telefon: 035 17 46 97
Mobil: 070 348 90 24
E-post: bjorn.carlstedt@peri.se
Anita Dedic / National Engineering Manager
Telefon: 035 17 46 96
Mobil: 076 108 47 77
E-post: anita.dedic@peri.se
Helene Benjaminsson / HR-specialist
Telefon: 035 17 47 71
Mobil: 073 391 19 91
E-post: helene.benjaminsson@peri.se

 

Inköp

Ronnie Gustafsson / Inköpsansvarig
Telefon: 035 17 46 73
Mobil: 070 817 46 73
E-post: ronnie.gustafsson@peri.se
Robert Qvarnström / Materialplanering och inköp
Telefon: 035 17 46 79
Mobil: 076 136 99 79
E-post: robert.qvarnstrom@peri.se


Försäljning

Christer Johansson / Säljare Form 
Telefon: 035 17 46 72
Mobil: 070 842 71 21
E-post: christer.johansson@peri.se
Fredrik Nilsson / Innesäljare  
Telefon: 035-17 46 93
Mobil: 070-317 76 22
E-post: fredrik.nilsson@peri.se

 

Administration

Marianne Schuldt / Administrativ chef
Telefon: 035 17 46 62
E-post:marianne.schuldt@peri.se
Ditte Alneryd / Orderadministratör 
Telefon: 035 17 46 92
E-post: ditte.alneryd@peri.se
 
Therese Morteus / Orderadministratör
Telefon: 035 17 47 72
E-post: therese.morteus@peri.se
 
Gunilla Johansson / Orderadministratör
Telefon: 035 17 46 91
E-post: gunilla.johansson@peri.se
 
Agneta Hultquist / Orderadministratör
Telefon: 035 17 46 94
E-post: agneta.hultqvist@peri.se
 
Louise Arnesson / Orderadministratör
Telefon: 035 17 46 89
E-post: louise.arnesson@peri.se
Chantel Alexander / Orderadministratör
Telefon: 035 17 47 48
E-post: chantel.alexander@peri.se

 

Ekonomi

Linda Eriksson / Redovisningsansvarig
Telefon: 035 17 47 76
E-post: linda.eriksson@peri.se
Marie Morell / Ekonomiassistent
Telefon: 035 17 46 74
E-post: marie.morell@peri.se
Agneta Nilsson / Ekonomiassistent
Telefon: 035 17 46 77
E-post: agneta.nilsson@peri.se

 

Konstruktion

Manfred Herzberg / Projektledare
Telefon: 035 17 46 61
E-post: manfred.herzberg@peri.se
Hans Andersson / Konstruktör
Telefon: 035 17 46 66
E-post: hans.andersson@peri.se
Altin Berisha / Konstruktör
Telefon: 035 17 46 67
E-post: altin.berisha@peri.se
Liliane Ojeil / Konstruktör
Telefon: 035 17 46 99
E-post: liliane.ojeil@peri.se
Christoph Fischer / Konstruktör
Telefon: 035 17 46 98
E-post: christoph.fischer@peri.se
Johan Larsson / Konstruktör
Telefon: 035 17 46 75
E-post: johan.larsson@peri.se

 

Lager

Per Hellberg / Logistikchef
Telefon: 035 17 46 68
E-post: per.hellberg@peri.se
Tony Tagestam / Lagerchef
Telefon: 035 17 47 73
E-post: tony.tagestam@peri.se
Mats Nilsson / Lagerförman
Telefon: 035 17 46 63
E-post: mats.nilsson@peri.se
Joakim Nilsson / Returansvarig
Telefon: 035 17 46 76
E-post: joakim.nilsson@peri.se
Eva Elofsson / Lageradministration
Telefon: 035 17 46 69
E-post: eva.elofsson@peri.se

 

IT/Marknad

Lennart Petersson / IT
Telefon: 035 17 46 64
E-post: lennart.petersson@peri.se
Cecilia Losvik / Marknadskommunikatör
Telefon: 035 17 46 71
Mobil: 072 090 26 71
E-post: cecilia.losvik@peri.se

Stockholm

Ledning

Per Berglund / VD
Telefon: 035 17 46 70
Mobil: 070 990 94 50
E-post: per.berglund@peri.se
Mikael Englund / Försäljningschef Form
Telefon: 08 609 53 50
Mobil: 072 522 11 67
E-post: mikael.englund@peri.se
Andreas Aichele / National Operations Manager
Telefon: 08 505 685 75
Mobil: 072 402 37 65
E-post: andreas.aichele@peri.se


Försäljning

Joakim Thörn / Innesäljare 
Telefon: 08 609 53 52
E-post: joakim.thorn@peri.se
Robin Wollberg / Säljare Form  
Telefon: 08 449 46 74
Mobil: 070 899 61 18
E-post: robin.wollberg@peri.se
Jan Nilsson / Säljare Form  
Telefon: 08 449 46 71
Mobil: 070 336 81 63
E-post: jan.nilsson@peri.se
Joel Wallin / Säljare Form   
Telefon: 08 449 46 75
Mobil: 072 246 07 95
E-post: joel.wallin@peri.se
Andreas Derblom / Säljare Form  
Telefon: 08 449 46 70
Mobil: 070 918 44 66
E-post: andreas.derblom@peri.se
Stefan Olsson / Säljare Ställning  
Telefon: 08 609 53 58
Mobil: 072 050 43 58
E-post: stefan.olsson@peri.se
Mikael Svensson / Säljare Plywood & OSB
Telefon: 08 505 685 72
Mobil: 072 080 20 88
E-post: mikael.svensson@peri.se


Konstruktion

Ertekin Zekic / Konstruktör
Telefon: 08 449 46 65
Mobil: 072 512 58 04
E-post: ertekin.zekic@peri.se
Hamdija Secerbegovic / Konstruktör
Telefon: 08 449 46 66
E-post: hamdija.secerbegovic@peri.se
Magnus Bengtsson / Konstruktör
Telefon: 08 449 46 63
E-post: magnus.bengtsson@peri.se
Robert Eklind / Konstruktör
Telefon: 08 449 46 60
E-post: robert.eklind@peri.se
Athina Rammopoulou / Konstruktör
Telefon: 08 505 685 71
E-post: athina.rammopoulou@peri.se
Helmo Coetzee / Konstruktör
Telefon: 08 449 46 76
Mobil: 072 402 42 02
E-post: helmo.coetzee@peri.se
Valentina Loreti / Konstruktör
Telefon: 035 17 47 74
E-post: valentina.loreti@peri.se
Fabrizio Tonel / Konstruktör
Telefon: 035 17 46 83
E-post: fabrizio.tonel@peri.se
Saul Montes / Konstruktör
Telefon: 08 505 685 77
Mobil: 076 669 87 77
E-post: saul.montes@peri.se


Lager

Krister Nilsson / Lagerchef
Telefon: 08 449 46 67
Mobil: 070 848 26 03
E-post: krister.nilsson@peri.se
Dawit Mekonnen / Lagerförman
Telefon: 08 449 46 72
E-post: dawit.mekonnen@peri.se
Said Boudjema / Returansvarig
Telefon: 08 449 46 64
E-post: said.boudjema@peri.se
Sergejs Voronins / Lageradministration
Telefon: 08 449 46 69
E-post: sergejs.voronins@peri.se

Göteborg

Försäljning

Thomas Johansson / Säljare Form
Telefon: 031 99 71 60
Mobil: 070 999 60 16
E-post: thomas.johansson@peri.se
Peter Johnsson / Säljare Form
Telefon: 031 99 71 62
Mobil: 076 114 95 50
E-post: peter.johnsson@peri.se
Andreas Dahlqvist / Säljare Form
Telefon: 031 99 71 64
Mobil: 072 402 15 64
E-post: andreas.dahlqvist@peri.se
Jan Mellgren / Försäljningschef, Ställning / Ledning
Telefon: 031 99 71 63
Mobil: 070 344 13 59
E-post: jan.mellgren@peri.se
Christian Rajasalo / Säljare Ställning
Telefon: 031 99 71 65
Mobil: 072 050 38 65
E-post: christian.rajasalo@peri.se

Malmö

Försäljning

Aid Kulasin / Försäljningschef Syd, Form  
Telefon: 040 49 17 30
Mobil: 070 994 56 20
E-post: aid.kulasin@peri.se
Anders Strand / Säljare Form   
Telefon: 040 49 17 31
Mobil: 070 994 56 11
E-post: anders.strand@peri.se

Växjö

Försäljning

Johan Cato / Säljare Form 
Telefon: 0470 51 56 01 
Mobil: 070 317 07 61
E-post: johan.cato@peri.se

Örebro

Försäljning

Gustav Dolk / Säljare Form  
Telefon: 019 765 29 50
Mobil: 072 734 27 45
E-post: gustav.dolk@peri.se 

Hedemora

Försäljning

Elliot Eliasson / Säljare Form
Telefon: 0225 28 60 20
Mobil: 070 642 60 80
E-post: elliot.eliasson@peri.se

Skellefteå

Försäljning

Christer Lindgren / Säljare Form
Telefon: 0910 833 23
Mobil: 070 292 73 59
E-post: christer.lindgren@peri.se

Wilhelmina

Försäljning

Eric Wahlqvist / Säljare Form  
Telefon: 0940 16 59 50
Mobil: 072 050 90 50
E-post: eric.wahlqvist@peri.se